Dlaczego warto wybrać kolonie dla dziecka – porady rodzinne

Największy nasz skarb – dziecko, które skończy 7 lat, może już wyjeżdżać na turnusy organizowane przez osoby obce. Nie musi więc ono spędzać wczasów ze swoimi rodzicami, jak to było do tej pory. Dobrze wybrane kolonie dla dziecka dadzą malcowi wiele samodzielności, a rodzicom wytchnienie.

Dlaczego warto wysłać dziecko na turnus kolonijny?

Rodzicom należy się odpoczynek od opieki nad dzieckiem. Czas, kiedy ich podopieczny będzie spędzać na koloniach, dorośli mogą wykorzystać na wzmacnianie własnej więzi. Wypad tylko we dwoje, jak za czasów, gdy jeszcze rodzina była dwuosobowa, przypomni rodzicom, jak cudownie jest być wyłącznie dla siebie.

Wiadomo, że będziemy tęsknić za swoim dzieckiem. Będziemy myśleć, jak ono tam bez nas daje sobie radę, ale to nie zmieni faktu, że będziemy cieszyć się tylko samymi sobą. Wybranie się na długą wędrówkę w góry i zdobywanie szczytów, jak za czasów narzeczeństwa, przypomni nam radość o poranku i romantyczny nastrój wkradający się wieczorem.

Dziecko w tym czasie będzie pod okiem odpowiedzialnych opiekunów, którzy poświęcą mu całą swoją uwagę. My natomiast będziemy wzmacniać swoje więzi. To jest bardzo ważne ogniwo trwałości małżeństwa. Nie możemy żyć ciągle w wirze zaspokajania potrzeb dziecka, pilnowania jego lekcji, prowadzania do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Musimy mieć dni także tylko dla siebie.

Jak wybrać kolonie dziecku, aby samemu spać spokojnie?

Wybór konkretnych kolonii, na których nasza pociecha będzie się dobrze bawić, to klucz do naszego spokoju. Gdy będziemy wiedzieć, że dziecko na koloniach robi same ciekawe rzeczy, ma fajnych kolegów i koleżanki, a opiekunowie zawsze są przy swoich podopiecznych, nasz własny urlop stanie się beztroski i wspaniały.

Gdy zadbamy o dobrze zorganizowany wyjazd naszemu dziecku, nasz własny urlop bez dzieci stanie się wspaniałym wypoczynkiem. Wrócimy z niego do domu pełni nowej energii. Rozłąka z dzieckiem zawsze jest budująca, a jego powrót z kolonii będzie witany z ogromną radością.

Co zyskamy, organizując urlop bez dziecka?

Gdy damy swemu partnerowi swoją uwagę, bez rozpraszania się na potrzeby dziecka, mamy ogromne szanse na silne wzmocnienie więzi między sobą. Będziemy dla siebie podporą, inspiracją i znów poczujemy się młodzi i pożądani. Dajmy więc sobie luz, wykupmy dziecku turnus kolonijny, a sami zorganizujmy sobie ciekawy wyjazd.

Wypad, na którym będziemy mogli spędzać czas tylko ze swoim partnerem lub z grupą przyjaciół, zawsze sprzyja wzmacnianiu więzi. Ważne, abyśmy na tym urlopie bez dzieci poczuli się znowu młodo, beztrosko. To jest ogromnie ważny aspekt naszego życia, o którym zapominamy, gdy pojawiają się na świecie dzieci.

Na jaki turnus wysłać dziecko, aby spokojnie zająć się tylko sobą?

Turnusy kolonijne organizowane przez pasjonatów kochających dzieci znajdziemy na przykład na https://www.kogis.pl/kolonie. Wakacje dla dzieci są organizowane w samych pięknych, ciekawych miejscach Polski. Ośrodki usytuowane są w czystych rejonach, wolnych od spalin i zanieczyszczeń. Jeśli dziecko lubi morze i zabawy na plaży, wybierajmy dla nich ośrodek właśnie z tej puli.

Przy okazji dostosujmy rodzaj turnusu do zainteresowań naszej pociechy. Dzięki temu wyjazd nad morze stanie się jeszcze bardziej ekscytujący dla dziecka, a to jest bardzo istotne. Dziecko powinno być zadowolone z wyjazdu, aby za rok chętnie przystało na propozycję kolejnych kolonii z rówieśnikami i bez rodziców.

Pod okiem wychowawcy dziecko jest bezpieczne. Mając dostęp do doskonalenia swych talentów i pasji, nasza pociecha powróci z wakacji mądrzejsze i bardziej pewne siebie. Sprzyja to lepszej nauce w szkole. Lepiej też dziecko dogaduje się ze swymi szkolnymi kolegami. Łatwiej mu również pracować w zajęciach grupowych.

Post Author: Zdanie