Co to są wózki dziecięce 2w1

Przez długi okres czasu mówiło się w Polsce o zastoju demograficznym. Ale w ostatnich latach się to zmieniło i na polskich ulicach można zaobserwować wózki dziecięce 2w1, czyli dla mniejszych i większych dzieci. Sporo rodzin decyduje się na posiadanie jednego dziecka lub chcą mieć więcej dzieci. Kiedy rozmawiamy z naszymi rodzicami lub dziadkami, nie sposób uniknąć porównań okresu sprzed kilkudziesięciu lat z naszymi czasami. Dotyczą one wielu spraw związanych z posiadaniem i wychowywaniem dzieci.

Nasi rodzice czy dziadkowie w nostalgią w głosie wspominają czasy, gdy posiadanie dużej rodziny co prawda wiązało się z wyrzeczeniami natury finansowej, ale jej członkowie byli ze sobą bardziej związani niż w obecnych czasach. Dzisiaj powszechny i chroniczny brak czasu oraz rozwój cywilizacyjny (który z zasady powinien ułatwiać życie) lub ryzyko występowania najróżniejszych chorób, powoduje pojawienie się większego stresu zarówno u dzieci, jak i u rodziców. Z drugiej strony niezwykle łatwy dostęp do najróżniejszych sprzętów nieco ułatwia troszczenie się zarówno o niemowlęta, jak i dzieci w każdym wieku. I to właśnie w początkowym okresie życia dziecka sprawdzają się wózki dziecięce 2w1. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje, wózki dziecięce 2w1 mogą pełnić dwie funkcje, realizowane w jednym pojeździe.

Wspólnym mianownikiem tego rodzaju wózków jest stelaż na kołach, który stanowi podstawę pojazdu. Większość typowych stelaży jest wyposażona w duże koła pompowane, co ułatwia poruszanie się po różnego rodzaju powierzchni – zarówno równej i płaskiej, jak i piaszczystej czy wyboistej. Na spodzie stelaża zazwyczaj znajduje się pozioma kieszeń do przechowywania wszelakich akcesoriów, na przykład dodatkowego zestawu ubranek. Na wyposażeniu wózka często jest też torba na ramię (pasująca do reszty kompletu pod względem wzoru i koloru).

Torbę można podczas spaceru zawiesić na rączce wózka. Stelaż wózka dziecięcego można z łatwością złożyć i zapakować do bagażnika samochodowego.

Pierwsza z dwóch funkcji realizowanych przez wózki dziecięce 2w1, to wózek głęboki. Żeby to osiągnąć, stelaż musi być wyposażony w adaptery, na których montuje się tak zwaną gondolę. Jest ona przeznaczona dla niemowląt, które jeszcze nie potrafią siedzieć i nawet nie próbują wstawać. W okresie zimowym można doposażyć gondolę w śpiworek, a kiedy pada deszcz można założyć folię przeciwdeszczową. Z kolei podczas pogodnego, letniego dnia można zamontować parasolkę, która ochroni dziecko przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Druga z funkcji, jakie realizują wózki dziecięce 2w1, to spacerówka. Na stelażu montuje się wtedy specjalne siedzisko, które pozwala wygodnie podróżować dziecku podczas spaceru. W okresie jesiennych chłodów można wykorzystać dodatkową osłonę dla nóżek malucha, która znajduje się na wyposażeniu wózka. W wielu modelach oparcie jest płynnie regulowane. Jest to bardzo przydatne, kiedy podczas spaceru dziecko zaśnie. Wtedy można pochylić oparcie niemal do pozycji poziomej.

Czytaj więcej: https://www.dzieciecemarzenia.pl/23-2-funkcyjne-2w1

Post Author: Zdanie

http://urbud-ogrodzenia.pl/bramy-dwuskrzydlowe